Jdi na obsah Jdi na menu
 


Interitus

7. 2. 2007
Skupina Interitus vznikla na jaře roku 1993 v Plzni. Po téměř dvouletém hledání názvů, vyhovujících muzikantů… (vždyť to znáte) si dala konečně název Interitus. V následujícím období se kapela sice pilně scházela a zkoušela, ale na veřejnosti vystupovala jen velice zřídka. Na podzim roku 1996 začala Interitu vynucená přestávka způsobená odchodem několika důležitých hráčů včetně kapelníka. Zůstal jen bubeník Vraník, violista Vítek a kytarista a zpěvák Ioannes, který jako jediný ze tří zbylých stál u zrodu skupiny a tak ( i když nejen proto) se stal jejím novým šéfem.

Během příštích asi dvanácti měsíců doplnila skupina Interitus své prořídlé řady o flétnistku, klávesáka a dalšího kytaristu. V této sestavě vytvořila a nazkou-šela nový materiál a na jaře 1998 ho zvěčnila na svém prvním demosnímku s náz-vem Interitus´98. Po křtu dema, na kterém měl premiéru i nový basák (do té doby jsme živě vystupovali bez basy, na kazetu ji nahrál Ioannes), přišlo ještě několik různých zkušeben, změnil se muž za bicími a později i dívka s flétnou, a jako zcela nový prvek se v Interitu objevila zpěvačka. V této sestavě kapela natočila na jaře 2000 i první oficiální nosič Deborah vydaný na CD a MC u plzeňského Aviku.

Během let 2000-2002 kapela hraje na všech českých podiích a na spoustě českých festivalech…. Je rozprodán celý náklad CD i MC „Deborah“ a tak se skupina rozhodla natočit další, v této době již můžeme říci, že neméně úspěšné CD, jehož pracovní název zněl „Srdce Krále“. Samozřejmostí bylo vyměnění několika hráčů ( kytara Martin, vrátil se námi obdivovaný Roman). Na jaře 2002 je dopilován materiál na CD, které nese pyšný název „Srdce Krále“. Samozřejmě, že nesmíme opominout změnu oproti „Interitus ´98“ a „Deborah“ a tou je výměna bubeníka za automat, jehož programování se ujal Ioannes. Skupina „Interitus“ se po delší pauze vrátila ke svému černobílému make-upu, který ještě zdůrazňuje jejich živou pódiovou show…

Dne 11.7.2002 se plzeňským klubem Pod Lampou rozeznělo srdce… Srdce Krále… Ten den skupina pokřtila své nové CD, po kterém se vydala na další dobývání nejen českých pódií.

V roce 2002 na podzim prožívá skupina „Interitus“ malinkou personální krizi. Odchází flétnistka, klávesák a kytarista. Vše je však brzy zažehnáno a přichází nová hráčka na klávesy Andrea. Kytara je pouze jedna a hraje se v obsazení bez flétny. Nový materiál je připravován pro tento „pěti členný orchestr“. Na jaře přibírá skupina opět živé bicí. Tohle posouvá kapelu daleko dopředu a poctivě se připravuje na letní vystupování. Hlavním však zůstává podzimní „útok“ na česká podia a nahrávání na jaře 2004.

Rok 2004… další CD… máme se na co těšit….

www.interitus.com