Jdi na obsah Jdi na menu
 


Slipknot

7. 2. 2007
Slipknot - v datech

1995 Vznik novdobé hardcore kapely členové si dali čísla pod kterými se nazívají 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 a 8 jsou to DJ Sid Wilson, bicí Joey Jordison, basa Paul Gray, elektricé bicí +sud na efekty Chris Fehn, kytary James Root, samply Craig Jones, elektricé bicí +sud na efekty - Shawn Crahan, kytary Mic Thompson, zpěv - Corey Taylor.

1996 Poprvé dávájí o sebě znát deskou Mate Feed Kill Repeat, kterou vidali na své vlastn náklady, díky tomu že bylo díky málo vytvořench kopií tak upoutali pozrnost několika anglických vydavatelů.

1997Díky tomu podepsali smlouvu s Roadrunner. Producent Ross Robinson jim pomohl a od roku 1997 nahrávají ve studiích Indigo Ranch v Los Angeles.

1999V tomto roce se bískli hned dvěmami deskami, Slipknot na kterém jsou známé pecky (sic), wait and bleed a další, potom vydali desku Iowa tato deska je podle všech živější než předešlá.

2004 Všichni s už myslí že slipknot zkončili ale v roce 2004 znovu vydávají další desku s názvem vol 3, také vydávají DVD ve kterém je záznam z koncertu z Londýna a klipy. Sipknot Také koncertuje v české republice.

2005 Koncertuje po USA např. naznámém OZZFESTU na hlavní scéně, na které např. vystupují známí metalisté Black Sabath. Na podzim 2005 připravuje zatím bezejmený živák.